O Nas
Stal Nysa - więcej niż sport.

To jest nasza historia

By zrozumieć pochodzenie klubu należy cofnąć się do roku 1948. To właśnie wtedy, 3 lata po zakończeniu II wojny światowej, narodziła się idea powołania lokalnego klubu sportowego. Duma Nysy, ten bowiem przydomek został nam początkowo nadany przez wiernych kibiców i szanujących mieszkańców, to symbol wyjątkowo prostolinijnej drogi ku szczytowi.

Gdy nasz klub na początku lat 50. raczkował w III lidze, walcząc o pozostanie w I grupie, dużo się zmieniało. Łącznie z nazwami, których na przestrzeni tej prawie osiemdziesięcioletniej historii było aż dziesięć. Stal Nysa, pozostawała jednak tą samą, gotową do sportowej rywalizacji drużyną. Wysiłek wielu pokoleń siatkarzy ostatecznie się opłacił, ponieważ w 1991 osiągnęliśmy pierwszy brązowy medal na Mistrzostwach Polski.

Nysa w lidze...

Ligi, w których graliśmy również się zmieniały. Była to jednak swojego rodzaju wspinaczka po wysokiej drabinie, praktycznie bezustannie w górę. Wieloletnie starania pozwoliły nam wejść w sezonie 2020/2021 do PlusLigi, w której stopniowo gruntujemy swoją pozycję.

Co osiągnęliśmy?
-II miejsce Mistrzostw Polski (2 razy);
-III miejsce Mistrzostw Polski (2 razy);
-I miejsce Pucharu Polski;
-II miejsce Pucharu Polski;
-III miejsce Pucharu Polski;
Oraz wiele miejsc na podium w Mistrzostwach I Ligi.