Breadcrubs-image
Dominik Kramczyński podpisał kontrakt ze Stalą Nysa

Dominik Kramczyński, wychowanek AZS PWSZ Nysa, podpisał trzyletni kontrakt z naszą drużyną. Poprzedni sezon dziewiętnastoletni środkowy spędził w pierwszoligowej drużynie SMS PZPS I Spała. 

W poprzednim sezonie rozegrał dziewiętnaście spotkań, zdobywając 91 punktów. Dominik na swoim koncie ma m.in. złoty medal Mistrzostw Europy Wschodniej do lat 17. Do 10 sierpnia będzie trenował z drużyną, a później uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów.

 

– Bardzo się cieszę, że wraz z powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej kontraktujemy tak perspektywicznego środkowego jak Dominik. Cieszę się również z faktu, że znów możemy pozyskać do drużyny wychowanka klubu. Ostatnim grającym wychowankiem Stali w najwyższej klasie był przecież, 16 lat temu Bartosz Kurek – mówi prezes Marek Majka. – Dostaliśmy propozycję, dzięki której Dominik będzie mógł się rozwijać i regularnie grać na pierwszoligowych parkietach. Poważnie rozważamy, by z niej skorzystać i w przyszłym sezonie, dzięki zdobytemu doświadczeniu, umożliwić Dominikowi grę w pierwszym zespole – zakończył Prezes Stali Nysa.

 

DOMINIK KRAMCZYŃSKI

Rok urodzenia: 2001

Pozycja: Środkowy

Wzrost: 202 cm

Zasięg w ataku: 348 cm

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.
Do góry