Breadcrubs-image
Mistrz Polski lepszy w Nysie

Aktualni Mistrzowie Polski w Nysie pewnie pokonali Stal Nysę 3:0. MVP spotkania wybrany został Tomasz Fornal.

W pierwszym secie tylko na początku nyski zespół dotrzymywał kroku mistrzom Polski. Po ataku Kamila Kwasowskiego Stal prowadziła 6:5, by chwilę później, po dwóch kolejnych blokach Tomasza Fornala, przegrywać 7:13. Jastrzębianie nie zamierzali się zatrzymywać, górując we wszystkich elementach. Bardzo skuteczni w ataku byli Jan Hadrava, Rafał Szymura i Fornal, których nie mogli zatrzymać gospodarze. Mając tyle atutów na skrzydłach Benjamin Toniutti mógł bardzo dobrze rozdzielać piłki, a Stal nie była w stanie odrobić strat. Goście wygrali pierwszego seta 25:18.

Bardzo podobny przebieg miał drugi set. Ba, Stal prowadziła nawet 4:1 po asie Wassima Ben Tary, ale gracze z Jastrzębia-Zdroju bardzo spokojnie odrobili tę stratę, a później uciekli. I tak uciekali do samoego końca tej partii, bo wygrali wyżej, niż w pierwszej - 25:16. 

Stali udało się jednak podźwignąć. Na początku trzeciej partii wyrównana gra trwała do stanu 4:4, a później Jastrzębski Węgiel zdobył cztery punkty z rzędu, uzyskał przewagę i długo jej nie oddawał. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego robili co w ich mocy, zbliżyli się do mistrzów Polski nawet na jeden punkt (18:19 i 20:21), ale na więcej nie było już ich stać. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel wygrał tego seta 25:22 i cały mecz 3:0.

Źródło: plusliga.pl

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.
Do góry