Realizacja zadania publicznego pn. "Mierzyć wysoko"

2023-02-09

Stal Nysa po raz kolejny wzięła udział w projekcie realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Tym razem w ramach konkursu pod nazwą Wspieranie drużyn gier zespołowych i sportów motorowych w rozgrywkach sportowych na poziomie ponadregionalnym, Klub otrzymał dofinansowanie w kwocie 40 tysięcy złotych.

Rozwój klubu nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie nie tylko sponsorów, ale także jednostek samorządowych. Nasz klub dzięki realizacji zadania publicznego pn. “Mierzyć wysoko” otrzymał dofinansowanie z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

- Nasz klub kolejny raz otrzymał cenne wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego. Co roku cieszymy się, że możemy stworzyć naszej drużynie i sztabowi szkoleniowemu warunki do pracy na najwyższym poziomie. Nowoczesny sprzęt będzie wykorzystywany jeszcze przez długi czas w pracy klubu, co jest dużym plusem - mówił Prezes Stali Nysa Robert Prygiel.

Dzięki współfinansowaniu ze środków klubu i Zarządu Województwa Opolskiego, klub zakupił nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny oraz do odnowy biologicznej, a także sprzęt informatyczny.

- Udział w projektach Urzędu Marszałkowskiego to nie tylko zakup sprzętu, ale również promocja województwa oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia – dodał Prezes Stali Nysa Robert Prygiel.